صفحه اصلي > اخبار   


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کشور مطرح کرد؛

هدف اصلی راه‌اندازی صندوق امداد ولایت، ترویج فرهنگ حسنه قرض‌الحسنه در جامعه است

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کشور گفت: تکلیف صندوق امداد ولایت به ارائه تسهیلات اشتغال، کارگشایی، کمک‌هزینه درمان و مسکن باهدف تقویت جایگاه قرض‌الحسنه و نیت خیر خیران به نیازمندان واقعی است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید باجلان، مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کشور در جلسه شورای مدیران کمیته امداد استان هرمزگان بابیان اینکه یکی از اهداف اصلی راه‌اندازی این صندوق امداد ولایت، ترویج فرهنگ حسنه قرض‌الحسنه در جامعه است گفت: ایجاد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت باهدف دستگیری هر چه بیشتر از نیازمندان جامعه با اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه در سال ۹۵ آغاز به فعالیت کرده است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های این صندوق به‌صورت ۱۰۰ درصد قرض‌الحسنه است افزود: تکلیف صندوق امداد ولایت به ارائه تسهیلات اشتغال، کارگشایی، کمک‌هزینه درمان و مسکن باهدف تقویت جایگاه قرض‌الحسنه و نیت خیر خیران به نیازمندان واقعی است.

باجلان بر ضرورت جذب سپرده‌های مردمی برای ارائه وام‌های قرض‌الحسنه به نیازمندان تأکید کرد و ادامه داد: با توجه به پتانسیل موجود در حوزه مشارکت‌های مردمی و تعامل این حوزه با خیرین نیکوکار، می‌توان مشارکت خیرین در جذب سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت داشته باشیم و با افزایش سپرده‌گذاری می‌توانیم تعداد بیشتری از متقاضیان در نوبت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه، پرداخت نماییم.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کشور با اشاره به اینکه کلیه سپرده‌گذاران با حداقل ۳۰ هزار تومان می‌توانند در صندوق امداد ولایت سرمایه‌گذاری کنند، یادآور شد: یکی از راهبردهای مهم در جذب سپرده، ارتباط و همکاری کمیته امداد با موسسه‌های خیریه و مراکز نیکوکاری فعال که در سطح استان می‌باشد که باهم افزایی با این موسسه‌ها می‌توان درزمینهٔ فرهنگ قرض‌الحسنه موفق باشیم.

علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در این جلسه با تأکید بر روان‌سازی در پرداخت تسهیلات به مددجویان، گفت: مایه افتخار است که صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت همپایی بانک‌های دیگر به ارائه خدمات بانکی به نیازمندان می‌پردازد و این صندوق با تسریع در اعطایی تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان توانسته شیرینی این تسهیلات به کام مددجویان شیرین کند.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان به تسریع فرآیند پرداخت تسهیلات وام به نیازمندان اشاره کرد و افزود: افتتاح حساب‌های افراد جدید تحت حمایت کمیته امداد که در تبصره ۱۴ در حال انجام است باعث شد حجم زیادی مراجعه‌ها مددجویان و همچنین متقاضیان دریافت وام به صندوق امداد ولایت طی یک ماه گذشته تاکنون داشته است سعی کرده‌ایم با برنامه‌ریزی صورت گرفته این مشکل مرتفع گردد.

الهیاری در پایان گفت: سپرده‌گذاری کاری بسیار ارزشمند است و هرچقدر سپرده‌گذاری خیران و نیکوکاران در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت بیشتر باشد به همان میزان می‌توانیم به خانوار تحت حمایت و افراد نیازمند این استان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت نماییم.

انتهای پیام


٢٢:٠٣ - چهارشنبه ١٢ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٣٨    /    تعداد نمایش : ٢٩٠خروج