صفحه اصلي > اخبار   


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر عامل صندوق امداد ولایت کشور خبر داد

پرداخت بیش از ۱۸۵ هزار وام کارگشایی به نیازمندان

طی ۹ ماهه سال جاری ۱۸۵ هزارفقره وام قرض الحسنه کارگشایی از طریق صندوق امداد ولایت به نیازمندان پرداخت شده است.

مدیر عامل صندوق امداد ولایت کشور در سفر به استان مرکزی گزارشی از عملکرد صندوق قرض الحسنه امداد ولایت ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، مجید باجلان، مدیر عامل صندوق امداد ولایت کشور با بیان اینکه طی ۹ ماهه سال جاری ۱۸۵ هزار وام قرض الحسنه کارگشایی به نیازمندان پرداخت شده است ، گفت : در مجموع برنامه صندوق امداد ولایت برای سال جاری این است که به ۲۵۰ هزار نفر وام قرض الحسنه پرداخت شود که با توجه به شرایط اقتصادی کشور، وام‌های پرداختی به منظور ایجاد اشتغال ، کارگشایی ، ودیعه مسکن و رفع نیازهای ضروری به مددجویان و نیازمندان پرداخت می شود.
وی افزود : طی ۹ ماهه سال جاری ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به منظور ودیعه مسکن به مددجویان پرداخت شده وبه منظور اشتغال مددجویان تحت حمایت نیز پیش بینی شده است که تا پایان سال جاری تا سقف ۵۵۰ میلیارد تومان وام اشتغال از صندوق امداد ولایت پرداخت شود.
وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین رسالت صندوق امداد ولایت ترویج فرهنگ قرض الحسنه به معنای واقعی در جامعه است ، گفت : این صندوق با مجوز بانک مرکزی  سه سال است که فعالیت می کند و پرداخت تسهیلات با تکریم ، احترام ، حداقل تشریفات اداری و سهولت به نیازمندان از مهم ترین اهداف صندوق امداد ولایت است.
وی با تأکید بر اینکه در صندوق به دنبال بالا رفتن تراز بانکی نستیم ، اظهار کرد : فعالیت صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت یک فعالیت کاملاً حمایتی است و قصد نداریم که به سمت سیستم و روش‌های بانکداری برویم.
مدیر عامل صندوق امداددر ادامه با اشاره به سقف پرداختی تسهیلات بانکی گفت: سقف تسهیلات کارگشایی ۵ میلیون تومان ، وام های ودیعه مسکن تا سقف ۱۵ میلیون تومان و وام های اشتغال تا سقف ۳۰ میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت پرداخت می شود.
وی در پایان گفت : جذب و افزایش منابع صندوق با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قرض الحسنه کشور ، وصول معوقات و مطالبات و اجرای طرح روستایی از منابع و سپرده هایی که در اختیار داریم به روستائیان کشور با صندوق ضمانت روستایی که در مرحله مطالعات اولیه است ، از برنامه های صندوق امداد ولایت است.
انتهای پیام/


٢٢:١٦ - چهارشنبه ١٢ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٤٠    /    تعداد نمایش : ٢٨٣خروج