صفحه اصلي > اخبار   


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت خبر داد؛

کارمزد وام قرض‌الحسنه نیازمندان حذف می‌شود

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید باجلان که به منظور بررسی عملکرد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت بوشهر به این استان سفر کرده بود، در دیدار با آیت‌الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان، گفت: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های کمیته امداد در کنار ارائه خدمات حمایتی، اعطای وام قرض‌الحسنه بدون بهره به نیازمندان است که در طول ۴۰ سال از عمر پر برکت انقلاب ادامه دارد و از سه سال گذشته، این تسهیلات به صورت نظام‌مند و از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به نیازمندان و مددجویان پرداخت می‌شود.

باجلان ارائه خدمات آسان‌تر و همچنین ترویج و اشاعه فرهنگ قرض‌الحسنه را از سیاست‌های صندوق قرض الحسنه امداد ولایت عنوان کرد و افزود: کمیته امداد با ایجاد این صندوق سعی دارد سنت نیکوی قرض‌الحسنه را با بهره‌گیری از سپرده‌های مردمی، امکانات سایر صندوق‌ها و تسهیلات بانک‌ها و مراکز دولتی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی در کشور توسعه و ترویج دهد.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با اشاره به پرداخت وام به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت تاکید کرد: این پرداخت‌ها برای مواردی از جمله رفع مشکلات ضروری و فوری نیازمندان، اشتغال، درمان بیماری و همچنین هزینه‌های تحصیل فرزندان نیازمندان انجام می‌شود.

باجلان به بیان گزارشی از عملکرد صندوق امداد ولایت در کشور و استان بوشهر پرداخت و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۲۰ هزار فقره وام در سراسر کشور به مددجویان و نیازمندان غیر مددجو پرداخت شده است که ۴۰ هزار فقره آن در حوزه توانمندسازی و ۱۸۰هزار فقره دیگر در حوزه وام‌های ضروری و کارگشایی بوده است.

وی افزود: در استان بوشهر حدود ۳۰ میلیارد تومان وام کارگشایی پرداخت شده است که در میان پنج استان برتر در پرداخت وام قرار دارد. 

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت تکریم نیازمندان و حفظ کرامت آنان در ارائه وام قرض‌الحسنه را در اولویت فعالیت‌های این صندوق عنوان کرد و خاطرنشان کرد: کسانی که برای دریافت تسهیلات به این صندوق مراجعه می‌کنند، افراد آسیب‌پذیر و محروم جامعه هستند و بنابراین شرایط اعطای وام به آنان بسیار سریع و آسان است.

وی میزان اعتماد و رضایتمندی نیازمندان و همچنین خیّران را از صندوق امداد ولایت خوب ارزیابی کرد و گفت: تا کنون هفت هزار نیکوکار در صندوق قرض‌الحسنه امداد سپرده‌گذاری کرده‌اند که میزان سپرده آنها ۴۰۰ میلیارد تومان است و از محل این سپرده‌ها به نیازمندان وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه حتی یک ریال از منابع صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در جای دیگری هزینه نمی‌شود، اضافه کرد: این صندوق هیچ سودی از وام گیرنده دریافت نمی‌کند و تنها سه درصد به عنوان مزد کار کسر می‌شود که تا سال ۹۸ این کارمزد هم به طور کامل حذف خواهد شد.

انتهای پیام


١٠:٤٦ - چهارشنبه ٣ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ٤٥    /    تعداد نمایش : ١١٠٨خروج