صفحه اصلي > اخبار   


  چاپ        ارسال به دوست

برای دوره مالی منتهی به 30 اسفند سال ۱۳۹۹

مجمع عمومی عادی سالانه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت

مجمع عمومی عادی سالانه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت برای دوره مالی منتهی به 30 اسفند سال 1399 با حضور دکتر محمد جواد ایروانی معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری، سید مرتضی بختیاری رئیس هیئت امنا، اعضا هیئت امنا و اعضا هیئت مدیره این صندوق با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد و در آن گزارش عملکرد یک ساله صندوق ارائه و همچنین صورت های مالی حسابرسی شده مورد تائید قرار گرفت.

دکتر ایروانی به عنوان رئیس این مجمع با بیان این که پیشرفت های  صندوق قرض الحسنه امداد ولایت طی سال های گذشته بسیار خوب و قابل دفاع است،‌ گفت: امیدواریم این صندوق به الگویی برای نظام بانکی کشور در امر قرض الحسنه تبدیل شود.

سید مرتضی بختیاری رئیس هیئت امنا با بیان این که صندوق قرض الحسنه امداد ولایت طی سال 1399 در زمینه پرداخت تسهیلات متنوع از قبیل تسهیلات کرونا،‌ تسهیلات کارگشایی، تسهیلات اشتغال، تسهیلات مسکن و تسهیلات فرهنگی به تعداد 424.000 فقره به ارزش 34.000  میلیارد ریال بسیار جلوتر از برنامه ریزی های انجام شده حرکت کرده است، افزود: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در پروژه صندوق ضمانت اشتغال با اولویت زنان سرپرست خانوار نیز ریسک بزرگی را پذیرفت و خوشبختانه از این آزمون سربلند بیرون آمد.

وی خاطرنشان کرد که منابع صندوق قرض الحسنه امداد ولایت صرفا برای پرداخت وام قرض الحسنه به نیازمندان جامعه مصرف می گردد و تسهیلاتی به کارکنان امداد و صندوق پرداخت نمی گردد.

وی همچنین گستره فعالیت صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در اقصی نقاط کشور را یک مزیت بسیار مهم خواند و از مدیران این صندوق خواست این مزیت را در جهت توسعه فعالیت های بروز و حرفه ای بانکداری به کار گیرند.

مدیرعامل موسسه حسابرسی مفید راهبر نیز به عنوان حسابرس و بازرس قانونی، در این جلسه عملکرد صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و حرکت این صندوق به سوی ارائه صورت های مالی شفاف را مثبت ارزیابی کرد.

علی عاشوری، مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده طی سال گذشته، افزایش تسهیلات پرداختی، کاهش نسبت مطالبات معوق به تسهیلات پرداختی، بهره برداری از نرم افزار پیگیری معوقات و افزایش  وصول مطالبات و پیاده سازی شعبه دیجیتال را از مهمترین این اقدامات خواند و گفت: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت از حداکثر توان خود برای افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها استفاده کرده است.

وی تاکید کرد که نباید عملیات این صندوق را مانند یک موسسه تجاری به صورت هزینه و فایده ارزیابی کرد، چرا که بسیاری از منابع آن درقالب فعالیت های عام المنفعه با دوره بازگشت طولانی مدت مصرف شده است.

در ادامه این جلسه به بررسی صورت های مالی صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در سال 1399پرداختند و در پایان با توجه به گزارش مقبول حسابرسی قانونی،  صورت های مالی و عملکرد گزارش شده برای چهارمین سال متوالی مورد تایید مجمع قرار گرفت.

علی عاشوری  با بیان این که تک تک کارکنان در عملکرد صندوق قرض الحسنه امداد ولایت نقش منحصر به فرد دارند، خاطرنشان کرد: بهبود عملکرد هر ساله صندوق،‌ مدیون تلاش های شبانه روزی کارکنان است.

 

 


١٣:١٨ - سه شنبه ١١ آبان ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٢    /    تعداد نمایش : ١٥١٦خروج