صفحه اصلي > اخبار   


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت خبر داد:

حل مشکل ۸۸ هزار نیازمند با حساب‌های خرد صندوق امداد ولایت


مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت علاوه بر گزارش عملکرد سال ۹۶، برنامه‌های سال ۹۷ این صندوق را تشریح کرد.

 به گزارش سایت صندوق قرض الحسنه امداد ولایت ، علی نورمحمدی، مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در گفتگو با سایت خبری کمیته امداد با اشاره اینکه سال گذشته هزار و ۳۲ میلیارد تومان تسهیلات کارگشایی و اشتغال‌زایی توسط این صندوق به نیازمندان پرداخت شد اعلام کرد: این رقم در مقایسه با سال ۹۵ بیش از ۵۶ درصد رشد داشته است.

وی با اظهار اینکه ۳۸۲ میلیارد تومان از تسهیلات پرداخت‌شده به نیازمندان از محل تجمع منابع داخلی امداد بود، افزود: صندوق امداد ولایت با پرداخت این مبلغ به ۸۸ هزار نیازمند، مشکل آن‌ها را حل کرد.

نورمحمدی بابیان اینکه سال ۹۶ در کل به بیش از ۲۳۰ هزار نیازمند و مددجو کمیته امداد تسهیلات پرداخت شد افزود: مبلغ 527 میلیارد تومان از تسهیلات پرداخت شده  مربوط به وام کارگشایی و 505  میلیارد تومان هم مربوط به وام اشتغال‌‌زایی بود.

وی با اعلام اینکه پیش‌بینی می‌شود رقم تسهیلات پرداختی در سال ۹۷ به هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد گفت: انتقال حساب‌‌ها صدقات، زکات و طرح اکرام ایتام و نیز ارائه برنامه های نوین الکترونیکی جهت ترغیب و تشویق افراد، سازمانها و ... در زمینه سپرده گذاری قرض الحسنه از جمله اقدامات صندوق در سال جاری است.

مدیرعامل صندوق امداد ولایت بابیان اینکه جامعه هدف صندوق مددجویان و اقشار نیازمند در کشور می باشند از سهل بودن ضمانت وام خبر داد و گفت : در صورتیکه فرد متقاضی ضمانت لازم برای دریافت وام را نداشته باشد می تواند پس از انتقال حساب یارانه خانوار خود از این حساب به عنوان ضمانت تسهیلات استفاده نماید

وی با تأکید بر اینکه فرهنگ قرض‌الحسنه توسط صندوق امداد ولایت با حذف سود بانکی و جریمه دیرکرد، دریافت پایین‌ترین نرخ کارمزد، ضمانت آسان به‌عنوان اشاعه فرهنگ قرض الحسنه در صندوق امداد ولایت نام برد و افزود: همچنین علاوه بر اینکه افراد برای دریافت تسهیلات پشت نوبت نگه‌داشته نمی‌شوند، نیاز نیست برای دریافت وام مبلغی را در این صندوق سپرده‌گذاری کنند.

مدیرعامل صندوق امداد ولایت از صدور کارت‌های هدیه، تدوین برنامه‌ریزی استراتژیک، استقرار نظام مدیریت کیفیت، دسترسی به سامانه استعلام چک برگشتی و دسترسی به سامانه ثبت‌احوال را از دیگر برنامه‌های سال ۹۷ این صندوق برشمرد.

وی اجرای نظام آموزش کارکنان را یکی دیگر از برنامه‌های مهم صندوق امداد ولایت در سال جاری دانست و افزود: سال گذشته دور آموزشی پول‌شویی و نحوه ارتباط مؤثر برای کارکنان این صندوق برگزار شد. این آموزش‌ها امسال نیز بر اساس نیازسنجی انجام‌شده به‌طور مجازی ادامه می‌یابد.


 


١٥:٣١ - شنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٢٣    /    تعداد نمایش : ٩٩٨خروج