صفحه اصلي > اخبار   


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت عنوان کرد:

ضرورت ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه در کشور

 

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برای بررسی عملکرد این صندوق در استان یزد به این استان سفر کرد و در جلسه شورای اداری حضور پیدا کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید باجلان، مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت بابیان اینکه یکی از فعالیت‌های ارزشمند کمیته امداد در کنار ارائه خدمات حمایتی به نیازمندان، اعطای وام قرض‌الحسنه بدون بهره است، گفت: در سه سال گذشته پرداخت وام قرض الحسنه به صورت نظام‌مند و از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت ارائه می‌شود.

وی بابیان اینکه پرداخت وام به نیازمندان تحت حمایت برای مصارفی از جمله کارگشایی، درمان بیماری، هزینه تحصیلی و اشتغال پرداخت می‌شود، افزود: اساس‌نامه صندوق قرض‌الحسنه در اسفندماه ۹۴ به تصویب هیئت‌امنای کمیته امداد رسید و در خردادماه ۹۵ مجوز فعالیت صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از طرف بانک مرکزی صادر شد.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با تأکید بر اهمیت ترویج قرض‌الحسنه در کشور گفت: کمیته امداد با ایجاد صندوق قرض‌الحسنه سعی دارد این سنت نیکو را با بهره‌گیری از سپرده‌های مردمی، امکانات سایر صندوق‌های قرض‌الحسنه و تسهیلات بانک‌ها و مراکز دولتی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی در کشور توسعه و ترویج دهد.

وی بیان کرد: تکریم نیازمندان و حفظ کرامت آنان در ارائه وام قرض‌الحسنه در اولویت قرار دارد، کسانی که برای دریافت تسهیلات به این صندوق مراجعه می‌کنند افراد آسیب‌پذیر و محروم جامعه هستند، بنابراین شرایط اعطای وام به آنان آسان است.

محسن علیزاده مدیرکل کمیته امداد استان یزد نیز در این نشست به بیان گزارشی از عملکرد صندوق امداد ولایت در استان یزد پرداخت و گفت: سال گذشته صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان یزد ۱۷ میلیارد و ۷۱۸ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه اشتغال و کارگشایی به سه هزار و ۲۲ مددجوی تحت حمایت اعطا کرد.

وی افزود: طی شش‌ماهه نخست امسال ۱۱۲۳ مورد تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان غیر تحت حمایت پرداخت شد، از مجموع هفت میلیارد و ۳۹۸ میلیون تومان تسهیلات اعطایی به نیازمندان سه میلیارد و ۳۷۷ میلیون تومان برای ایجاد اشتغال و چهار میلیارد و ۲۱ میلیون تومان در قالب وام کارگشایی پرداخت‌شده است، ۶۲ درصد از وام‌گیرندگان مددجوی تحت حمایت و ۳۸ درصد نیازمندان موردی بوده‌اند.

 


١٧:٠٢ - چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٣٦    /    تعداد نمایش : ٣٦٣خروج