صفحه اصلي > اخبار   


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل صندوق امداد ولایت کشور:

صندوق ولایت 2 هزار و 500 میلیارد تومان موجودی دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، مجید باجلان ظهر امروز در نشست با مدیران کمیته امداد لرستان اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) قریب به چهل سال است که در حوزه تسهیلات قرض‌الحسنه فعالیت دارد.

وی خاطرنشان کرد: از زمان ابلاغ اساس‌نامه امداد در سال 57 یکی از مأموریت‌های تعریف شده کمیته امداد در کنار خدمات معیشتی به مددجویان، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بوده است.

مدیرعامل صندوق امداد ولایت کشور با اشاره به شفافیت مالی این نهاد بیان داشت: طی درخواستی در سال 95 خواستار ورود بانک مرکزی به وضعیت صورت حساب‌های صندوق ولایت شدیم، چرا که ما مکلف به خدمت هستیم.

باجلان به بخشی از بیانات رهبر انقلاب مبنی بر ترویج سنت قرض‌الحسنه توسط کمیته امداد اشاره و تصریح کرد: در همین راستا از صندوق امداد ولایت کمیته امداد رونمایی به‌عمل آمد و این صندوق فعالیت رسمی و قانونی خود را از سال 95 با اخذ مجوز از دفتر ولی‌فقیه و بانک مرکزی آغاز نمود.

وی با بیان اینکه منابع مالی ورودی به صندوق امداد و ولایت کاملاً شکل قرض‌الحسنه‌ای داشته، ادامه داد: اشاعه فرهنگ قرض‌الحسنه ضرورت جامعه امروز بوده و بنابراین ترویج این فرهنگ بر پایه اعتمادسازی خیرین جهت سپردن سرمایه خود به صندوق از جمله رسالت‌های کمیته امداد است.

مدیرعامل صندوق امداد ولایت کشور موجودی فعلی صندوق امداد ولایت را 2 هزار و 500 میلیارد تومان عنوان و این میزان موجودی را با دیگر تسهیلات قرض‌الحسنه سراسر کشور برابر بیان کرد.

باجلان با بیان اینکه به دنبال ایجاد بانک نیستیم چرا که بانک بایستی خلق پول کند، افزود: امروز شاهد تشریفات اداری در صندوق نیستیم، به‌نحوی‌که مددجویان به راحتی قادر به دریافت تسهیلات خود هستند.


١٤:٢٥ - چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٤٣    /    تعداد نمایش : ٤٨٢خروج