صفحه اصلي > اخبار   


  چاپ        ارسال به دوست

تخصیص 59 میلیارد تومان وام برای سیل‌زدگان کشور

تخصیص 59 میلیارد تومان وام برای سیل‌زدگان کشور

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اعلام کرد؛
تخصیص 59 میلیارد تومان وام برای سیل‌زدگان کشور/امکان مشارکت خیران در بازسازی منازل مددجویان با طرح «باقیات صالحات»
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از تخصیص 59 میلیارد تومان اعتبار برای ارائه وام قرض‌الحسنه به سیل‌زدگان کشور خبر داد و گفت: تاکنون حدود 20 میلیارد تومان وام ضروری به سیل‌زدگان نیازمند در استان‌های مختلف پرداخت شده است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید باجلان در بازدید از نمایشگاه جشن رمضان و بازدید از غرفه های عرضه تولیدات خودکفایی مددجویان، با اشاره به تسهیلات و خدمات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به سیل‌زدگان در استان‌های مختلف کشور، افزود: کمیته امداد در راستای یاری‌رسانی به هموطنان سیل‌زده، وام قرض‌الحسنه ضروری پنج میلیون تومانی برای تمامی سیل‌زدگان مددجو و غیر مددجو در نظر گرفته است که مراحل پرداخت این وام در حال انجام است.

وی ادامه داد: به همین منظور حدود 59 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی و در اختیار ادارات کل کمیته امداد در استان‌های سیل‌زده قرار گرفته است تا به افراد نیازمند ارائه شود.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با بیان اینکه تاکنون بیش از 20 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه از محل صندوق امداد ولایت در اختیار مردم سیل‌زده کشور قرار گرفته است، تاکید کرد: وام کارگشایی با ضمانت آسان و بدون سود و کارمزد به نیازمندان پرداخت می‌شود.

باجلان با اشاره به ضرورت حمایت از مددجویانی که منازل مسکونی آنها در سیل اخیر آسیب دیده است، خاطرنشان کرد: از آنجا که بازسازی منازل تخریب شده ممکن است چند ماه به طول بینجامد، صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت پرداخت ودیعه رهن و اجاره مسکن به این گروه از مددجویان را در دستور کار قرار داده است.

وی از پیش‌بینی هشت میلیارد تومان اعتبار برای تامین ودیعه مسکن مددجویان سیل زده خبر داد و گفت: سرانه ودیعه مسکن برای مددجویان سیل زده 12 میلیون تومان است که از منابع صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت تا هنگام بازسازی کامل منازل مددجویان، در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت همچنین با اشاره به راه‌اندازی طرح «باقیات صالحات» به منظور تسریع در بازسازی منازل آسیب دیده مددجویان، اظهار کرد: در این طرح، شهروندان و مردم نیکوکار که قصد کمک به ساخت منازل مددجویان سیل‌زده را دارند اما به هر دلیلی امکان مالی برای آنان فراهم نیست، می‌توانند از تسهیلات صندوق امداد ولایت استفاده کنند و مبلغ تسهیلات را به بازسازی منازل مردم سیل‌زده تخصیص دهند.

انتهای پیام


١١:٥٥ - دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٥٨    /    تعداد نمایش : ٧٩١خروج