صفحه اصلي > اخبار   


  چاپ        ارسال به دوست

پیام مدیر عامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت

به مناسبت روز بانکداری اسلامی

«بانکدارى اسلامى مسئله ى بسیار مهمى است. اگر بتوانیم این حقیقت را به معناى جامع کلمه در جامعه به وجود بیاوریم، فتح عظیمى در دنیا خواهد بود. فتح، فقط فتح قلعه ها و سنگرها نیست. » 
(مقام معظم رهبری ۱۳۶۹/ ۶/ ۷)
در آستانه هفته بانکداری اسلامی با همت بی بدیل همکاران ساعی و خدوم، اعتماد سپرده گذاران نیکوکار و وفاداری مشتریان گرانقدر، به عنوان موسسه قرض الحسنه واقعی در کشور، شاهد رقم خوردن دستاوردهای بزرگی در حوزه قرض الحسنه بوده ایم. از آنجا که هدف نهایی در بانکداری اسلامی، نه ‌کسب سود که رونق اقتصادی جامعه و تقویت بخش تولید و خدمات است، بهترین گزینه برای تقویت و تحقق اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود. سال‌ها از تاسیس نخستین بانک‌های بدون ربا در کشورهای مسلمان می‌گذرد. در این مدت توسعه این بانک‌ها از جهت کمی‌و کیفی بسیار مورد توجه بوده است، به‌طوری‌که امروزه اغلب کشورهای اسلامی ‌و حتی برخی کشورهای غیرمسلمان با الگوهای برگرفته از بانک‌های بدون ربا فعالیت می‌کنند. 
ما ایمان داریم که این مسیر را تا بدین جا با لطف پروردگار، همراهی حامیان خیراندیش و دعای خیر مددجویان ارجمند و نیازمندان محترم و همت جمعی همکاران ارزشمند پیموده ایم و از این پس نیز به همین لطف دل بسته ایم و در مسیر اقتدار ثابت قدم خواهیم ماند. امید است در ادامه این مسیر با عزمی راسخ و بهره گیری از توانمندی همکاران در جذب سپرده قرض الحسنه بتوانیم سهم خود را در کارگشایی و رفع مشکلات مددجویان گرانقدر و بهبود شاخصه های اقتصادی نیازمندان کشور از طریق کمک به اشتغال و رونق تولید ایفا نماییم.
در پایان مراتب قدردانی و سپاس خود را خدمت همه همکاران محترم ابراز داشته و سعادت،کامیابی و سلامتی شما عزیزان را از خداوند متعال آرزومندم. امیدوارم با تلاش و کوشش مضاعف و با همدلی و وفاق بتوانیم ضمن تحقق چشم انداز صندوق در افق 1404 که همانا برند برتر تامین مالی خرد اسلامی در کشور است، با توسعه کارآفرینی اجتماعی و گسترش عدالت در جامعه، در تعالی کرامت انسانی و برکت الهی در کسب ثروت حلال، به سهم خود گام های موثر و عملی برداریم.
 
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت
علی عاشوری


٠٩:١٠ - سه شنبه ١٠ شهريور ١٣٩٩    /    عدد : ٨١    /    تعداد نمایش : ١٤٥خروج