صفحه اصلي > اخبار   


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش کمیته امداد از

گره‌گشایی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از نیازمندان

گره‌گشایی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از نیازمندان

گره‌گشایی از نیازمندان در راستای اهداف بانکداری اسلامی در دستور کار صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت قرار دارد و در طول پنج سال فعالیت، افزایش جذب سرمایه از سوی خیران و تحت پوشش قرار دادن طیف وسیع‌تری از نیازمندان جزو اهداف اصلی این صندوق بوده است.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از روزنامه رسالت، کمیته امداد بر اساس وظایف خود و در راستای ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف و رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی محرومان، در سال ۱۳۹۵ و تحت نظارت بانک مرکزی اقدام به تاسیس صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کرد و در حال حاضر شعب اصلی صندوق در مراکز استان‌ها و باجه‌های صندوق در کلیه دفاتر کمیته امداد مشغول به فعالیت هستند.

 

پرداخت انواع وام‌های قرض‌الحسنه بدون سود به مددجویان کمیته امداد و سایر نیازمندان برای مصارف کارگشایی، مسکن، درمان، هزینه تحصیلی، اشتغال و ... از مشکلات و گرفتاری‌ها به اشکال و روش‌های متفاوت جزو اولویت‌های کاری صندوق قرض‌لحسنه امداد است که از طریق جذب منابع مورد نیاز و در راستای گسترش عدالت و رفع نیاز محرومان انجام می‌شود.

 

با توجه به متصل بودن صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به شبکه‌ شتاب، تمام عملیات بانکی مربوط به جذب منابع و پرداخت وام از طریق این شبکه بانکی انجام می‌شود و افراد خیر علاقمند می‌توانند حساب در گردش خودشان را در این صندوق افتتاح و از محل وجوهات اداره شده‌ خود، نسبت به معرفی نیازمندان برای دریافت وام قرض‌الحسنه اقدام کنند. خیرین حقیقی و حقوقی که برای تامین منابع مورد نیاز پرداخت وام به نیازمندان، نسبت به افتتاح حساب در صندوق اقدام می‌کنند، این امکان را دارند که در هر زمانی و از طریق شبکه بانکی شتاب از حساب خود برداشت کنند.

 

صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در راستای تسهیل شرایط دریافت وام برای جامعه هدف، حداقل ضمانت را برای فرد دریافت کنندگان وام در نظر گرفته است و تمامی وام‌های پرداختی با هزینه کمیته امداد بیمه عمر می‌شوند تا در صورت فوت وام گیرنده، مشکلی برای بازماندگان از بابت پرداخت اقساط به وجود نیاید.

 

چشم‌انداز صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در افق ۱۴۰۴، پیشتازی در ارائه‌ خدمات متمایز قرض‌الحسنه و نماد بانکداری اسلامی، پرداخت حداکثری وام‌های قرض‌الحسنه هدفمند و نظارت‌شده و اثربخش با هدف توانمندسازی اقشار ضعیف جامعه و بهره‌گیری از برترین روش‌ها، سیستم‌ها و فناوری‌ها به منظور ارائه‌ی خدمات مطلوب به ذی‌نفعان، اخذ کمترین کارمزد در مقایسه با بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری و سایر صندوق‌های قرض‌الحسنه ترسیم شده است.

 


١٩:٢٣ - چهارشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٩    /    عدد : ٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٢٠خروج