صفحه اصلي > اخبار   


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت خبر داد؛

پرداخت نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان وام به مددجویان و نیازمندان

 

 «علی عاشوری» مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد امام خمینی (ره) در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز (دوشنبه) در این کمیته برگزار شد، با اشاره به عملکرد هشت ماه گذشته صندوق امداد ولایت اظهار داشت: طبق بودجه سال ۱۳۹۹ کمیته امداد موظف هستیم سه هزار میلیارد تومان وام به نیازمندان و مددجویان کمیته امداد اعطا شود.

وی با بیان اینکه وام‌های کمیته امداد در چهار سرفصل اشتغال، کارگشایی، تأمین، تعمیر و بازسازی مسکن و تأمین ودیعه مسکن است، گفت: تاکنون در حوزه اشتغال ۶۱۰ میلیارد تومان اعتبار، کارگشایی هزار و ۵۷۶ میلیارد تومان، تأمین مسکن نیازمندان ۵۶۴ میلیارد تومان و در خصوص ودیعه مسکن ۲۵۰ میلیارد تومان تعهد صندوق جهت پرداخت است.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت افزود: در هشت ماهه امسال به طور کامل تخصیص اعتبار به استان‌ها داده شده و مبلغی بالغ بر دو هزار میلیارد تومان به استان‌ها پرداخت شده است.

عاشوری بیان کرد: در حوزه کارگشایی ۹۰۲ میلیارد تومان در ۱۱۳ فقره وام و در خصوص تسهیلات ودیعه مسکن نیازمندان ۳۴۹ میلیارد تومان در قالب بیش از ۲۶ هزار فقره وام پرداخت شده است؛ به دلیل افزایش اجاره‌بها و کرایه خانه‌ها تاکنون ۳۰۶ میلیارد تومان اعتبار پرداخت شده است.

این مسؤول اضافه کرد: در حوزه تأمین، احداث و خرید مسکن، ۲۴۱ میلیارد تومان به بیش از ۲۲ هزار متقاضی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری برای حوزه شهریه وام دانشجویان اعتباری تخصیص داده شده است، افزود: در این‌خصوص ۸۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که از پنج میلیون تا ۲۰ میلیون تومان وام پرداخت می‌شود و تاکنون هشت میلیارد تومان به بیش از هزار نفر وام پرداخت شده است.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اظهار داشت: در مجموع در هشت ماه گذشته هزار و ۹۲۶ میلیارد تومان در قالب ۲۵۶ هزار و ۱۷۸ فقره وام به نیازمندان و مددجویان پرداخت شده است.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه صندوق امداد ولایت با سازمان بهزیستی و سازمان زندان‌ها برای پرداخت وام کارگشایی و ودیعه مسکن گفت: تاکنون ۱۲ میلیارد تومان اعتبار به خانواده‌های زندانیان، ۱۵ میلیارد تومان به سازمان بهزیستی و ۲۹ میلیارد تومان به نیازمندان و مددجویان پرداخت شده است.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت خاطرنشان کرد: تعداد مشتریان این صندوق که حساب دارند، بیش از شش میلیون نفر است.

عاشوری با بیان اینکه تا پایان سال ۱۳۹۸، هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان جذب سرمایه صورت گرفته است، افزود: این آمار در سال ۱۳۹۹ به دو هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان رسید.

وی عنوان کرد: ۸۳ میلیارد تومان وام برای تکمیل منازل در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی اختصاص داده شده است که امیدواریم تا پایان سال، ساخت این منازل به اتمام برسد.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت  در خصوص راه‌اندازی صندوق ضمانت وام‌های اشتغال و ضمانت گفت: اولویت ما در این حوزه، زنان سرپرست خانوار است که تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان جذب و برای هزار و ۵۰۰ مددجو ضمانت اشتغال پرداخت شده است.

 

 


١٤:٠٠ - دوشنبه ٣ آذر ١٣٩٩    /    عدد : ٩٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٧٠خروج