صفحه اصلي > باخبر شویم   


  چاپ        ارسال به دوست

انقلاب خیر خواهانه بجای حرکت های نیکو کارانه

قائم‌مقام صندوق امداد ولایت کمیته امداد امام (ره) گفت

محسن سنایی سامانی عنوان کرد یکی از مشکلات مهم در حوزه توسعه مشارکتهای مردمی عدم دسترسی به بانک اطلاعات تخصصی خیرین است . از  رسالت‌های اصلی کمیته امداد  ، توسعه مشارکت خیران و جذب نیات نیکوکاران در حوزه‌ی کارکردی این نهاد در بخش‌های مختلف است.

وی اظهار کرد : نبود فرایند سطح بندی و شبکه سازی تخصصی خیرین در حوزه کاری  ترویج سنت‌های حسنه اسلامی انفاق ، احسان و نیکوکاری بویژه قرض‌الحسنه که از راهبردهای اصلی فعالیت کمیته امداد در بخش‌های مختلف است بسیار آزار دهنده میباشد .   

سنایی سامانی، با اشاره به اهداف ایجاد صندوق امداد ولایت افزود : رسالت اصلی این صندوق در کنار ارائه خدمات اثر بخش به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد و اقشار نیازمند جامعه ، توسعه فرهنگ قرض‌الحسنه و تدوین راهکارهای پیگیری معوقات امورات خیر خواهانه در جامعه و نهادینه کردن این سنت حسنه در کل کشور است

وی بیان کرد: مطالعه برای تهیه اطلس سنتهای حسنه و خیر خواهانه ( نوع دوستی ) از برنامه‌های صندوق امداد ولایت برای افزایش مشارکت مردم در راستای سپرده‌گذاری نزد این صندوق است

به گفته سنائی  ،  تعریف نقشه راه در راستای تکریم خیران و نیکوکاران و تعیین فرآیندهای کاری مناسب برای ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های حوزه مشارکت‌های مردمیاز اهم برنامه های جا افتاده در توسعه مشارکتهای مردمی است  .  

قائم‌مقام صندوق امداد ولایت ادامه داد: تهیه اطلس خیر خواهی و سنت‌های حسنه الهی و اسلامی در کمیته امداد ، دسترسی صندوق امداد ولایت را به منابع حاصل از طرح‌های مشارکتی اجرایی این نهاد تسهیل می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه  : برای خدمت‌رسانی به نیازمندان باید مسئولیت‌های اجتماعی قشرهای مختلف تعریف و احیا و پیگیری شود افزود : احیای مسئولیت‌های اجتماعی دستگاه‌های مختلف در حوزه رسیدگی به نیازمندان موجب می‌شود برنامه‌های محرومیت‌زدائی کمیته امداد اثربخش‌تر شده ، گفتمان فقرزدائی همگانی و در فرآیند خدمت رسانی صندوق امداد ولایت موثر شود توجه به افزایش حساب‌های خرد اقشار مختلف در این صندوق مورد توجه است و  یکی از راهبردهای اساسی در نظام کاری بانکی بحساب می آید . وی پیگیری برای افزایش سپرده‌گذاری کلان خیران در صندوق امداد ولایت را از رویکردهای مهم این صندوق در توسعه فرهنگ قرض‌الحسنه در کشور ذکر کرد.

 

این مسئول خاطر نشان کرد: توجه به استفاده از ابزار ، امکانات و روشهای الکترونیکی کارآمد و آسان باهدف افزایش کارآیی صندوق امداد ولایت از دیگر برنامه‌های راهبردی این صندوق در حوزه خدمت‌رسانی به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد است.


١٦:١٩ - سه شنبه ١٦ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ١٧    /    تعداد نمایش : ١١١٤خروج