صفحه اصلي > باخبر شویم   


  چاپ        ارسال به دوست

پرداخت ۵۱۰میلیارد تومان وام از صندوق امداد ولایت به نیازمندان به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد پرداخت شده است.

۵۱۰ میلیارد تومان وام در هفت‌ماهه امسال از صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد پرداخت شده است.

۵۱۰ میلیارد تومان وام در هفت‌ماهه امسال از صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد پرداخت شده است.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت آماری از پرداخت تسهیلات کارگشایی و اشتغال این صندوق به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در هفت‌ماهه نخست امسال ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی نورمحمدی، مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت بابیان اینکه این صندوق با هدف پرداخت وام قرض‌الحسنه با شرایط آسان به افراد محروم جامعه تاسیس شده است اعلام کرد: در هفت‌ماهه نخست امسال ۱۳۹ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد پرداخت‌شده است.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت ارزش تسهیلات پرداختی در مدت‌زمان موردنظر را ۵۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: سهم اشتغال از این رقم ۲۰۰ میلیارد تومان و سهم وام کارگشایی ۳۱۰ میلیارد تومان است.

وی با تأکید بر اینکه شرایط ضمانت تسهیلات پرداختی صندوق امداد ولایت نسبت به سایر بانک‌ها آسان‌تر است افزود: با توجه به وضعیت اقتصاد ضعیف افراد وام‌گیرنده، اقساط تسهیلات بدون هیچ سودی در بلندمدت از آن‌ها دریافت می‌شود.

نورمحمدی بابیان اینکه احیای سنت قرض‌الحسنه می‌تواند سهم قابل‌توجهی از مشکلات محرومان جامعه را مرتفع سازد گفت: این صندوق با هدف تامین هزینه‌های درمان، دیه و جرائم غیرعمد، خرید و ودیعه مسکن، خرید لوازم منزل، پرداخت بدهی، هزینه‌ تحصیلی، کمک هزینه ازدواج و اشتغال به نیازمـندان و مددجویان تحـت حـمایت کمیته امداد وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه  اشخاص حقیقی یا حقوقی می‌توانند در صندوق امداد ولایت  سپرده گذاری کنند اعلام کرد: در هفت‌ماهه نخست امسال خیران و نیکوکاران بیش از ۱۵۳ میلیارد تومان در این صندوق باهدف کمک به نیازمندان سپرده‌گذاری کرده‌اند.

نورمحمدی با تاکید بر اینکه طبق اساسنامه صندوق امداد ولایت، تسهیلات فقط به اشخاص حقیقی (مددجویان و نیازمندان)پرداخت می‌شود تاکید کرد: باتوجه به اینکه این صندوق با هدف گسترش بانکداری بدون ربا تاسیس شده است  علاوه بر اینکه هیچگونه سودی بابت تسهیلات پرداختی از افراد دریافت نمی‌کند به سپرده های دریافتی نیز سود تعلق نخواهد گرفت.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با اشاره به افتتاح یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار حساب پس‌انداز  در صندوق امداد ولایت برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گفت: علاوه بر مستمری مددجویان، حقوق کارکنان  این نهاد از طریق این صندوق واریز می‌شود.

نورمحمدی با اشاره به اینکه صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت دارای ۳۳ شعبه در کشور است گفت: این صندوق قرض‌الحسنه همه خدمات متداول در شبکه‌ بانکی کشور مانند افتتاح حساب سپرده، کارت عابر بانکی ، بهره‌مندی از امکانات سیستم شتاب، درگاه‌های اینترنتی  را به متقاضیان خود ارائه می‌کند.


٠٨:٤٨ - چهارشنبه ١٧ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ١٨    /    تعداد نمایش : ٢١٣١خروج