صفحه اصلي > باخبر شویم   


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش پرسنل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت

برنامه‌های آموزش بانکداری

مدیر عامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در بیست‌وهشتمین همایش بانکداری اسلامی با رویکرد نقش نظام اعتباری بانک ها در حمایت از تولید و اشتغال گزارشی از عملکرد این صندوق از ابتدای تاسیس تا پایان مرداد ماه امسال ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی نورمحمدی، مدیر عامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در حاشیه این همایش با اشاره به اینکه این صندوق با هدف سپرده‌گذاری افراد برخوردار جامعه و پرداخت وام قرض الحسنه به خانوار‌های مددجویان و نیازمندان کار خود را آغاز کرد گفت: صندوق امداد ولایت الگوی مناسبی برای بانکداری اسلامی است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد پس از تاسیس این صندوق نقش تاثیرگذاری درحوزه حمایت از تولید و اشتغال‌زایی در کشور داشته است گفت: ازابتدای تاسیس صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت تا پایان مرداد ماه بیش از 400 میلیارد تومان وام قرض الحسنه به نیازمندان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در پنج ماهه نخست امسال 406 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به جامعه هدف ارائه شده که از این رقم 160 میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی و 246 میلیارد تومان وام در قالب سرفصل‌های حمایتی از جمله معیشت، جهیزیه، ودیعه مسکن ودرمان بود.

مدیرعامل صندوق امداد ولایت با اشاره به اینکه پرداخت وام قرض‌الحسنه این نهاد پیش از این توسط اداره امور اجرایی وام انجام می شد بر لزوم اجرای برنامه‌های آموزش بانکداری با هدف ارتقاء نیروی انسانی شعب این صندوق تاکید کرد و گفت: در همین زمینه قرار است برنامه‌هایی برای توسعه پایدارنیروی انسانی متخصص در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اجرا شود.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با اشاره به اینکه کارمزد این صندوق به دلیل هزینه‌های جاری سه درصد ثابت برای یک بار تعیین شده است اعلام کرد: با توجه به وضعیت جامعه هدف این صندوق تلاش می‌‌شود بابرنامه‌ریزی و به تدریج این رقم نیز به حداقل برسد.

 


١٤:٣١ - يکشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٩    /    تعداد نمایش : ١٨١٦خروج